Alicja Stańska-Stryjecka

Urodziła się w 1984 roku w Szczecinku, dorastała w Słupsku. Haftować nauczył ją ojciec gdy miała mniej więcej 6 lat. Tata, chcąc poskromić nadpobudliwy temperament córki wymyślił taką właśnie terapię. Pomysł okazał się trafiony i Alicja nie tylko troszkę wygrzeczniała, ale również pokochała haftowanie oraz wszelkiego rodzaju robótki ręczne.

W 2006 roku założyła własną firmę zajmującą się indywidualnymi zleceniami; haftami na ubraniach, pościeli, aranżacją i wystrojem wnętrz oraz projektowaniem i ozdabianiem ubrań. W 2012 roku zdecydowała się na bardzo odważny krok – wyjechała do paryskiej École Lesage - najsłynniejszej szkoły haftu i zdobienia metodami haute couture. Jest pierwszą i jak do tej pory jedyną Polką, która ukończyła École Lesage. W Paryżu pod okiem najsłynniejszych mistrzów rękodzieła Alicja Stańska  zgłębiała tajniki haftu Luneville oraz inne metody ręcznego zdobienia tkanin metodami haute couture będące sztuką użytkową najwyższej próby i na najwyższym, światowym poziomie. Paryska École Lesage od prawie 100 lat kształci hafciarzy, którzy są autorami skomplikowanych zdobień na kreacjach kolekcji Haute Couture najsłynniejszych projektantów mody. To prawdziwa świątynia haftu i jedno z niewielu miejsc, w których podtrzymuje się sztukę pracy ręcznej i rzemiosła.

Według Alicji Stańskiej doskonalenie rzemiosła, dbałość o detal i najwyższą jakość materiałów oraz wierność filozofii Fair Trade, to zasady, którymi powinien kierować się każdy twórca.