Kontakt

Kama Zboralska

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Administracji UW oraz podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Od lat promuje sztukę współczesną. Autorka cyklu książek: „Sztuka inwestowania w sztukę. Przewodnik po galeriach 2004” (wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w konkursie na „Najpiękniejszą książkę roku 2003”), „Sztuki inwestowania w Sztukę. Przewodnik po galeriach 2006” oraz Przewodnika po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę” tom 3. Współautorka książki (praca zbiorowa, 2012) „Olimpijskie Konkursy Sztuki. Wawrzyny Olimpijskie”.

Współautorka pierwszych w Polsce tego typu rankingów najlepszych polskich artystów współczesnych: „Kompas Sztuki” (www.kompassztuki.pl) i „Kompas Młodej Sztuki” (www.kompasmlodejsztuki.pl), publikowanych od 2007 roku na łamach „Rzeczpospolitej”, w dodatku „Moje pieniądze”. Oba rankingi zostały objęte patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Autorka licznych publikacji o sztuce m.in. w magazynach: „Business Magazine”, „Manager Magazin”, „Golf@life”, „Sukces”, „Pani”, „businessman.pl” oraz we „Wprost” i „Rzeczpospolitej”.

Współautorka programów telewizyjnych: „Męski striptiz”, „Gorączka”, „Mieszane uczucia”, „Ona i on”.

Od trzech kadencji członek Komisji Kultury PKOI, v-ce przewodnicząca Komisji Kultury, przewodnicząca Zespołu ds. wystaw i konkursów. Kurator większości wystaw w Galerii (-1), należącej do PKOI.

Prowadzi wykłady i organizuje kursy dla kolekcjonerów sztuki.

Kurator merytoryczny 11. i 12. Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego (2013, 2014).

(Foto K. Zboralskiej - Iza Grzybowska)

k_zboralska@poczta.onet.pl

Więcej o książkach: www.artinfo.pl

 

Piotr Cegłowski

Manager i dziennikarz, kolekcjoner sztuki, absolwent filozofii UW. Kierował gazetami (m.in. „Gazeta Poznańska”, „Villa”, „Motor”, "Dzień po dniu"), jak również agencją PR („Compress”). Jednym z jego kolekcjonerskich doświadczeń było uruchomienie galerii sztuki współczesnej przy ul. Świętosławskiej w Poznaniu.

Autor licznych tekstów o sztuce, opublikował wspomnienia dr. Lecha Siudy, wybitnego kolekcjonera i promotora polskich artystów. Dla "Rzeczpospolitej" i "TV Biznes" przygotowywał cykl "Sztuka inwestycji".  

Obecnie red. nacz. magazynu "Manager". Jest czynnym dzienniklarzem, autorem kilkuset wywiadów z top managerami.

ceg@post.pl